ULUSLARARASI SAVAŞ FOTOĞRAFÇISI VE GAZETECİ COŞKUN ARAL DOĞAL YAŞAM PARKI ORMANYA’YI ZİYARET ETTİ!

Bizden Haberler

Ormanya’yı çok beğenen Aral “ Ormanya’da olmak büyük mutluluk, olağanüstü, cıvıl cıvıl… Bir tarafta hayvanlar kendi özgür alanlarında, insanlarla temastan mümkün olduğunca uzak, diğer tarafta çocuklar  onları gözlemlemekten mutlu” dedi. Usta gazeteci ayrıca “Böylesine güzel bir Doğal Yaşam Parkını Kocaeli’ne kazandıran Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederim” diyerek gezisine başladı.

ilk olarak doğa yürüyüş parkurlarından başlayan gezide sırasıyla mesire alanı, göller, vahşi yaşam alanı ve en sonunda çocuk hayvanat bahçesi incelendi.

Ziyaret sırasında Turizm ve Doğal Yaşam Alanları Şube Müdürü Ömer Bahadır ÖZYILMAZ, alan gezisinde Coşkun ARAL’a eşlik ederek proje hakkında bilgilendirdi.

BOL BOL FOTOĞRAF ÇEKTİ!

Doğa yürüyüş parkurlarının gezilmesiyle başlayan ziyaret alanda bulunan yeşil göl ve saklı gölün fotoğraflanmasıyla devam etti. Yeşilin ve doğanın iç içe olduğu Ormanya’da, bol bol fotoğraf çeken Aral, ardından Vahşi yaşam alanına geçti. Geyikleri, karacaları ve ceylanları gezerek incelemelerde bulundu.

Gezi esnasında, Vahşi Yaşam Alanı bölgesinde asıl hedeflenenin doğada nesli azalan türlerin, doğal yaşam alanlarına tekrar bırakılacak olması vurgulandı.

Alanda uzun süre vakit geçiren Usta Gazeteci proje ile ilgili güzel duygularını dile getirirken bol bol fotoğraf çekmeyi de ihmal etmedi. Usta Gazetecinin kadrajından Ormanya çok daha güzel göründü.

 

ORMANYA’YI ÇOK BEĞENDİ!

 

“İnsan ve doğanın birlikte uyum içinde olduğu böyle yerleri hizmete sunanları tebrik ediyorum. Sanayi kentliği ile bilinen Kocaeli’ni doğasıyla tanıtmak çok önemli. Herkesi bu güzel Ormanya’yı görmeye davet ediyorum gelsinler görsünler doğayı, temizliği, düzeni.” diyerek sözlerini bitirdi.