DOĞA OKULU

Doğayı keşfederek ve gözlemleyerek kurgulanmış programlar dâhilinde, aktif katılımlı öğrenme yöntemlerinin uygulandığı,

katılımcıların doğayı keşfetmesine olanak sunacak, meraklarını giderecek, üretici becerilerini destekleyecek nitelikte bir eğitim modeli uygulanmaktadır.

EĞİTİMLER     

1- Doğa Kaşifleri: Aktif katılımlı, meraklarını giderici, deneyimleyerek öğrenebilecekleri bu eğitim programında çocuklar Yaban Hayat Gözlemi, Kuş Evi Yapımı Doğa Günlüğü ve Doğada Yön Bulma gibi bir çok yararlı eğitimi almaktadırlar.

2-Çevre Dedektifleri: Çocukları çevre sorunları hakkında bilinçlendirmek amacı ile gerçekleştirilen eğitimde çocuklar; Doğaya Sarıl, Dama Etkinliği, Kompost Gübre Yapımı ve Geri Dönüşüm Atölyesi gibi eğitimler almaktadırlar.

3- Orman Sanat Atölyesi: Doğayı ve sanatı daha iyi anlatabilmek için gerçekleştirilen eğitimde çocuklar; Arazi Sanatı, Doğada Oyun, Doğada Ritim ve Drama Atölyesi gibi etkinliklerle hem eğleniyor hem de öğreniyorlar.

4-Minik Çiftçiler: Çocuklara hayvan sevgisini daha iyi aşılamak, doğa ile etkileşimlerini kuvvetlendirmek için gerçekleştirilen eğitimde, çocuklar; Keçi Sağma, Hayvan Besleme, Yumurta toplama gibi etkinlikler gerçekleştirerek doğal yaşamı deneyimleme fırsatı elde ediyor.

5-Doğanın Şefleri: Çocuklara doğada buldukları bitkiler ile tanıştırmak, basit yemek yapma araçlarını öğretmek, doğada hangi bitkilerin yenilebilir olduğunu öğretmek amaçlanmaktadır.

 

 

 

 

        

Etkinliklere başvuru yapmak için tıklayınız.

Doğal yaşamı ziyaret etmek ister misiniz? Herhangi bir soru sormak için çekinmeyin.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım