DOĞA OKULU

Çocuklar için her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü Doğa Okulunda öncelikli hedef doğa ile zayıflayan bağların güçlü bir şekilde tekrar oluşturulmasını sağlamak ve çocuklara doğanın en saf halini gösterebilmektir.

 

         

ÇOCUKLAR İÇİN EN İYİSİ

Doğa Okulu projesinde çocuklar 4 aşamalı eğitim görmektedirler.

 

1- Doğa Kaşifleri: Aktif katılımlı, meraklarını giderici, deneyimleyerek öğrenebilecekleri bu eğitim programında çocuklar Yaban Hayat Gözlemi, Kuş Evi Yapımı Doğa Günlüğü ve Doğada Yön Bulma gibi bir çok yararlı eğitimi almaktadırlar.

 

2-Çevre Dedektifleri: Çocukları çevre sorunları hakkında bilinçlendirmek amacı ile gerçekleştirilen eğitimde çocuklar; Doğaya Sarıl, Dama Etkinliği, Kompost Gübre Yapımı ve Geri Dönüşüm Atölyesi gibi eğitimler almaktadırlar.

3- Orman Sanat Atölyesi: Doğayı ve sanatı daha iyi anlatabilmek için gerçekleştirilen eğitimde çocuklar; Arazi Sanatı, Doğada Oyun, Doğada Ritim ve Drama Atölyesi gibi etkinliklerle hem eğleniyor hem de öğreniyorlar.

4-Minik Çiftçiler: Çocuklara hayvan sevgisini daha iyi aşılamak, doğa ile etkileşimlerini kuvvetlendirmek için gerçekleştirilen eğitimde, çocuklar; Keçi Sağma, Hayvan Besleme, Yumurta toplama gibi etkinlikler gerçekleştirerek doğal yaşamı deneyimleme fırsatı elde ediyor.

 

 

 

 

        

BİRBİRİNDEN FARKLI DENEYİM ELDE EDECEKLER

Doğayı keşfederek ve gözlemleyerek kurgulanmış programlar dâhilinde, aktif katılımlı öğrenme yöntemlerinin uygulandığı, katılımcıların doğayı keşfetmesine olanak sunacak, meraklarını giderecek, üretici becerilerini destekleyecek nitelikte bir eğitim modeli uygulanmaktadır.

Etkinliklere başvuru yapmak için tıklayınız.

Doğal yaşamı ziyaret etmek ister misiniz? Herhangi bir soru sormak için çekinmeyin.