Bakan Kurum’dan Karaosmanoğlu’na Ormanya teşekkürü

Basından Haberler

Türk Dünyası Belediyeler Birliği TDBB ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurumu Kocaelide ağırladı. Sabahın ilk saatlerinden itibaren temaslarına başlayan Kurum ilk olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Kartepe Uzuntarla Doğal Yaşam Parkı Ormanyada inceleme gerçekleştirdi. Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayramında hazır bulunduğu ziyarette Ormanyanın çalışma şekli ve verilen hizmetlerin detayı hakkında Bakan Kurum bilgi aldı.

DOĞAYLA BAŞ BAŞA KALDIĞI HUZUR DOLU BİR ALAN OLDU

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu kullandığı elektrikli araçla birlikte Bakan Murat Kurum ve beraberinde ki heyeti 4 bin dönümlük alana kurulan Ormanyayı gezdirdi. İnsan şehir ve doğanın bir arada yaşadığı Uzuntarla Doğal Yaşam Parkı Ormanyanın ilk gününden bugüne geldiği dönemi Bakan Kurum ile paylaşan Başkan Karaosmanoğlu Halkımızın büyük teveccüh gösterdiği Ormanya insanımızın doğayla baş başa kaldığı huzur dolu bir alan oldu. Ücretsiz servislerimizle birlikte Ormanya ailelerin fertleriyle geçirdiği güzel bir yaşam alanı oldu ifadelerini sarf etti.

BAKAN KURUM MİLLET BAHÇELERİNİN BİR ÖRNEĞİ OLUŞMUŞ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Kocaeli Valiliği ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada Kocaeli programımızın ilk noktası olan Ormanyanın ortaya çıkmasından olayı Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğluna teşekkür ediyorum. Aslında bakanlık olarak kurmak istediğimiz Millet Bahçelerinin bir örneği oluşmuş.   Çocuklar gençler yaşlılar hep beraber gezip güzel bir vakit geçirebilmekteler. Bu manada Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğluna gösterdiği bu hassasiyet için bir kez daha teşekkür ediyorum diyerek sözlerini tamamladı.